Neden Her Sabah Filtre Kahve İçmelisiniz? İşte Sürpriz Faydaları!

Neden Her Sabah Filtre Kahve İçmelisiniz? İşte Sürpriz Faydaları!

Koca bir bardak filtre kahveye kim hayır diyebilir ki? En çok tüketilen kahve çeşitlerinden olan filtre kahve hem yazın hem de kışın tüketilebilecek, oldukça lezzetli bir içecektir. Yazın soğuk servis edilip ferahlatan, kışın ise sıcak çeşitleri ile içimizi ısıtan filtre kahve, otantik lezzeti ve yumuşak içimi nedeniyle çokça tercih edilir.

Peki, tadını ve lezzetini bir kenara bırakırsak, düzenli kahve içmenin gerçekten faydası var mı? Bu soruya evet cevabını gönül rahatlığıyla verebiliriz. Çünkü çok sevilen filtre kahvenin sağlığa faydalı olduğu bilimsel araştırmalar ile sabittir. Bu da demek oluyor ki her sabah filtre kahve içmek için bir sürü nedenimiz var!

Filtre Kahve İçmenin Sürpriz Faydaları

1. Kalp sağlığına faydalıdır

Az miktarda tüketilen kafeinin kalp sağlığı için faydalı olduğu bilinen bir gerçektir. Kahve türleri içerisinden en sağlıklı olanın ise filtre kahve faydaları olduğu bilinmektedir. Zira, filtreleme yöntemi olmadan üretilen kahveler, kalp kolesterolünü arttırabilecek bazı maddeler içerir. Filtre kahve de ise bu tür maddeler bulunmaz.

kahve içen mutlu kadın

2. Güne enerjik başlamanızı sağlar

Filtre kahve faydaları, güne daha enerjik bir şekilde başlamanızı sağlar. Zira, filtre kahvenin içeriğindeki kafein beyni uyararak yorgunluk ve uyku hissini tetikleyen nörotransmiterlerin düzeyini etkiler. Böylece, belli bir süreliğine de olsa yorgunluk hissiniz kaybolur, kendinizi daha enerjik hissedersiniz.

3. Sindirim sistemini destekleyebilir

Kahvaltı sırasında ya da kahvaltıdan sonra içilen bir bardak filtre kahve, midenin enzimler salgılamasını sağlar. Üstelik, yemekten sonra oluşan ağırlığın giderilmesinde de önemli rol oynar. Dolayısıyla, sindirim sürecini destekleyen filtre kahvenin, mide sağlığı açısından oldukça faydalı olduğunu söyleyebiliriz.

4. Diğer kahvelerden daha az asidiktir

Gerçek kahve severler için kahvenin tadını ve aromasını almak önemlidir. Filtre kahvenin diğer kahvelere kıyasla daha düşük bir asitlik seviyesine sahip olması da onu kahve severler için harika bir seçim haline getirir. Zira, düşük asitlik seviyesi sayesinde içtiğiniz kahvenin aromasını ve otantik tadını daha iyi alabilirsiniz. Üstelik, daha düşük asit oranının diş ve mide sağlığı açısından da olumlu olduğunu söyleyebiliriz.

5. Koruyucu ve katkı maddesi içermez

Filtre kahve, taze kahve çekirdeklerinden elde edilen bir karışımın demlenmesi ile yapılır. Bu nedenle filtre kahvede koruyucular ve katkı maddeleri bulunmaz. Zaten filtre kahvenin hafif aroması da herhangi bir yapay katkı içermemesinden kaynaklanır.

6. Metabolizma için yararlıdır

Filtre kahve, klorojenik asit başta olmak üzere çeşitli antioksidanlar içerir. Bu antioksidanlar serbest radikaller ile mücadele ederek vücudunuzun sağlığını korur, metabolizmanızı kuvvetlendirir. Üstelik, filtre kahvenin içeriğindeki kafein, metabolizmanızı hızlandırarak yağ yakma sürecine de katkı sağlar. Özellikle kilo vermeye çalışan kişilerin günde birkaç bardak filtre kahve içmesi tavsiye edilir.

7. Kan şekerini azaltmaya yardımcı olabilir

Filtre kahve faydaları insülin hassasiyetini arttırıp kandaki şeker oranının düşmesine yardımcı olur. Dolayısıyla, her sabah düzenli bir şekilde filtre kahve içmek, tip 2 diyabet başta olmak üzere, çeşitli hastalıklardan korunmanızı sağlar. Üstelik, karışımındaki yararlı maddeler sayesinde, filtre kahvenin kan kolesterolünü düşürdüğü de bilinmektedir.

8. Odağınızı arttırır

Kitap okumak, işinize odaklanmak ya da ders çalışmak zor geliyorsa, filtre kahve size yardımcı olabilir. İçeriğindeki kafein ile beyni uyaran filtre kahve, daha kolay odaklanmanızı sağlar. Bu nedenle, ders çalışırken ya da iş yaparken kahve içerek kendinizi hem uyanık tutabilir hem de yaptığınız işe daha kolay odaklanabilirsiniz.

9. Şekerli içeceklere iyi bir alternatiftir

Eğer kahvaltı yaparken bir şeyler içmek istiyorsanız, şekerli meyve sularının yerine filtre kahve içmeyi deneyebilirsiniz. En çok satan kahve çeşitleri' ne göz atmak için hemen tıklayın! Oldukça düşük bir kalori oranına sahip olan filtre kahve, diyet yapanlar ya da kilosunu korumak isteyenler için harika bir içecektir. 100 mililitresinde yalnızca yardım kalori bulunan filtre kahve, birkaç bardak içildiğinde dahi kilo aldırmaz.

Peki Filtre Kahveyi Nereden İçmeli?

Kahve sever olmak kolay iş değil! Kendi damak zevkinize uyan iyi bir filtre kahve bulmak için dükkan dükkan, site site gezmeniz gerekebilir. Fakat biz, Dozze Coffee olarak, bu duruma son vermeye kararlıyız. Markamız, kurulduğu günden beri en kaliteli kahve karışımlarını kahve severler ile buluşturmaktadır. 

Siz de lezzetli bir filtre kahvenin tadını çıkarmak istiyorsanız, Dozze Coffee hizmetinizdedir.

Bloga dön